Keress meg minket a Google+-on

Alapítvány

Tanulóink Jövőjéért Alapítvány

Adószám: 19676322-1- 42

Kérjük adója 1%-ával támogassa iskolánk alapítványát!

Focipálya bérlés

Felhívjuk minden kedves látogatónk figyelmét, hogy iskolánkban lehetőség nyílt szabadtéri, műfüves focipálya bérlésére.

Pályabérlés a titkárságon, a  260-6558 telefonszámon.

Szent László Komplex Történelmi Vetélkedő feladatai

Szent László Verseny, döntő, helyezések, 2015.

1. HELY           12. kerület      Virányos Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Fülöp Ágnes

                        Csapat: Mezei Rozi, Dömötör Máté, Galambos Bence

2. HELY           20. kerület      József Attila Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Pongráczné Krizmanits Mária, Badicsné Kurucz Olívia

                        Csapat: Kovács Orsolya, Fejes Márton, Svejda Dániel

3. HELY           16. kerület      Bornemissza Péter Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Ferencziné Muliter Szilvia

                        Csapat: Hazafi Balázs, Kasper Tamás, Sajben Máté

 

4. HELY           23. kerület      Grassalkovich Antal Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Hegyeshalmi Krisztina

                        Csapat: Honti Regina, Roób Réka, Forgács Árpád

5. HELY           21. kerület      Kék Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Soproniné Iván Magdolna

                        Csapat: Horváth Dániel, Korpa Péter, Pauleczki György

6. HELY           17. kerület      Pál Apostol Hatosztályos Általános Iskola és Gimnázium

                        Felkészítő tanár: Gazdag Ilona

                        Csapat: Veress Hunor, Bíró Zsombor, Emese Rita

7. HELY           5. kerület        Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Vadászi Zsolt

                        Csapat: Kalmár Csenge, Pirisi Borbála, Józsa Luca

8. HELY           3. kerület        Harrer Pál Általános Iskola                                              

                        Felkészítő tanár: Szabó Mária

                        Csapat: Fábián Gergely, Kurucz Balázs, Palásti Marcell

 

9. HELY           19. kerület      Gábor Áron Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Kárpátiné Dudás Gabriella

                        Csapat: Országh Anna, Győrffy Veronika, Hoták Marcell

10. HELY         2. kerület        Baár-Madas Református Gimnázium és Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Décsei Andrea 

                        Csapat: Mezei Flóra Anna, Kárpáti Júlia Marianna, Szoboszlai Szilveszter

11. HELY         4. kerület        Megyeri Úti Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Heber Eszter

                        Csapat: Izsa Regina, Ladnyik Zsolt, Vérten Virág

12. HELY         18. kerület      Bókay Árpád Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Ilkeiné Kupai Valéria

                        Csapat: Pesti Gergely Norbert, Vada Virág Nóra, Gál Nóra Anna

13. HELY         14. kerület      Városligeti Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola

                        Felkészítő tanár: Nyíriné Horváth Rita

                        Csapat: Ballai Anna, Ruszin Romina, Kohlhéb Roland

14. HELY         10. kerület      Janikovszky Éva Magyar-angol Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola

                        Felkészítő tanár: Császár Ildikó

                        Csapat: Kékesdi Tamás, Kertész Gergely, Stelmach Márk

A Szent László Komplex Történelmi Vetélkedő feladatait az alábbi linken tölthetik le .


 

HATÁRTALANUL PÁLYÁZAT 2015

A 2015.05.11.-től 2015.05.15.-ig tartó 7. évfolyamos  kirándulást az alábbi blogon lehet nyomon követni.


 

Módszertani beszélgető

Kedves Szülők! Kedves Érdeklődő Felnőttek!

Módszertani beszélgető-körünk e tanévi záró eseményének előre jelzett időpontja változott.

Szeretettel várjuk Önöket 2015. június 2-án, 17 órára,

 iskolánk A épületének I. 14. termébe, ahol

Dr. Nagy Dániel gyermeksebész

tart előadást a gyermekbalesetekről, a gyors segítségnyújtás lehetőségeiről,

s válaszol a felmerülő kérdésekre. 


 

2015/2016-OS TANÉV LEENDŐ 1. OSZTÁLYOS TANULÓI

 

NORMÁL TANTERVŰ "A"  OSZTÁLY TESTNEVELÉS PROFILÚ OSZTÁLY EMELT SZINTŰ ÉNEK-ZENE OSZTÁLY
     
Antal Laura Natália Bacskó Bálint Andócsi Tímea Mária
Balogh Roland Attila Bujdosó Ádám Bábosik Eszter Mira
Benedeczky Zoltán Csach Bernát Tóbiás Bakos Karina
Bibor Dina Lea Diczházy Dénes Benedek Fanni
Bogdán Tamás Krisztián Inotai Botond Benkovics Beáta
Bolyán Mihály Kluták Dávid Dimitrosz Binder Boróka
Gombos Fruzsina Kovács Edit Gréta Bodó-Dombai Annavera
Homoródi Zoltán Minh László Duy Lam  Csáki Marcell Krisztián
Horváth Tran Anh Thu Mankovics Ákos Diczházy Oszkár
Kagermanov Aynur Aysha Nagy Álmos Bendegúz Do Thuy Anh
Koczák Edina Nagy Bercel Dózsa Alíz Tamara
Kollár Jázmin Nagy Péter Attila Fábián Petra Lili
Lakatos Rebeka Ortelli Nóra Hernádi Jázmin
Mahmoud Ziad Pajlovics Milán Kámán Bora Viktória
Molnár Mercédesz Pete Roland Kis Krisztián
Nagy Ajtony Rácz Lili Konyha Petra
Pataki Kálmán Richárd Racsek Petra Kovács József
Pauer Dorina Reznák Milán László Angelika
Pham Viet An  Sándor Benjamin Magyari Kende
Rab Levente Róbert Sándor Dominik Pintér Luca Krisztina
Réti Bianka Dominika Szabó Bálint Miklós Sarkadi Roland Edvárd
Szabó-Götz Barnabás Szabó Lili Sugár Jázmin Amira
Takács Richárd Tóth Vivien Székely Noémi
Tran Barbara Viktória Tran Thanh Hai  Szél Csanád
Varga Boglárka Türner Kristóf Török Kamilla
Vass Adrián Vitéz Szonja Dóra Tserenbaatar Anujin
Virág Viktória Vörös Adrienn Zhang Qian Yu /Vivi/
Ying Zhao Rui Yasen Nauras  

 

Könyvtári közlemény

 A könyvtárból kikölcsönzött könyvek visszahozási határideje május 20.


 

Mozduljunk együtt!

Családi Sportnap 

április 24.

15.00-17.00

 

Programok:

Közös bemelegítés 15:00-15:15 (műfüves pályán)

Családi váltóverseny (műfüves pályán)

Tai Chi bemutató+gyakorlás (tornaterem 16:00-ig, utána PING-PONG)

KABOLO mozgásművészeti bemutató + kipróbálásai lehetőség (csarnok 15:15-től 16:30-ig)

ZUMBA tánctanulás (ebédlő 15:15-től 17:00-ig)

FOCI csapatalakítással (salakoson-folyamatosan)

TOLLASLABDA (salakos mellett,+ ahol hely van)

Kapura lövés sebességének mérése (műanyag-zöld pályán 16:00-17:00)

PING-PONG (tornateremben 16:15-től a bemutató után)

 

Papírgyűjtés

Figyelem, a papírgyűjtés időtartamát meghosszabbítottuk!

Ezen a héten, szerdáig ( április 15. ) várjuk az összekötözött papírhulladékot az iskola melletti konténernél, reggel 7 - 9 óráig, valamint délután 15 - 17 óra között!


 

Felhívás!

A tankötelessé váló gyermekek iskolai beíratására a 2015-2016. tanévre
 
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 45.§ (1) bekezdése értelmében Magyarországon minden gyermek köteles az intézményes nevelés-oktatásban részt venni, tankötelezettségét teljesíteni.
A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a hatodik életévét betölti – de legkésőbb az azt követő évben – tankötelessé válik. 
A beiratkozás időpontja:
2015április 16. (csütörtök) 8-19 óra között és
2015. április 17. (péntek) 8-18 óra között.
További részletek  ITT.

Fontos információ!

A Szent László történelmi vetélkedő kerületi fordulójának időpontja megváltozott.

Az új időpont : 2015.április.9.

 

Kedves Kollégák!

Iskolánk a 2015-ös tanévre is meghirdeti a Szent László történelmi vetélkedőt.

TÉMA: VÉGVÁRI HARCOK – VÉGVÁRI HŐSÖK

A versenyen 6. osztályos gyerekek vehetnek részt, 1-1 csapatban 3 fővel.

3 fordulós versenyünk időpontjai a következők:

Iskolai csapatversenyek időpontjafebruár 3. hetében. ( A feladatokat az iskolák állítják össze a megadott témában, az ajánlott irodalmak alapján.) A legjobb csapat jut tovább a kerületi fordulóra.

Kerületi versenyek időpontja: 2015.április.9. (A versenyfeladatokat 1 teljes példányban iskolánk juttatja el a kerületi versenyszervezőknek e-mailen, illetve ha kérik, postai úton.) A kerület legjobban teljesítő iskolájának csapata jut tovább a fővárosi döntőre.

A döntő időpontja: 2015. május 21. A feladatokat iskolánk állítja össze komplex feladatokból, ezek között szerepelnek a történelmin kívül irodalmi, nyelvészeti, művészeti feladatok, térképek, dramatikus jelenetek is.

A döntő helyszíne: a Kőrösi Csoma Sándor Kőbányai Kulturális Központ.

A verseny szervezői március 20-ig várják: az egyes kerületek továbbjutó iskolájának nevét, címét, a felkészítő tanárok nevét és elérhetőségét, valamint a továbbjutó gyerekek nevét.

Szalontai Erika, e-mail: szalontai.erika17@gmail.com

Csernák Zsuzsanna, e-mail: csernak-zsuzsa@t-online.hu

Ajánlott irodalom.

Könyvek letöltése.

Nemzetközi könyvjelzőcsere-program

Iskolánk az idén is benevezett a programba. Egy Karibi-szigeti iskolát kaptunk meg partnerül. A könyvjelzők megérkeztek hozzánk Trinidad-San Fernandóból. Az iskoláról további információk az interneten találhatók.(Asja Girls’ College)

 

A  következő tanulók küldték el válaszként a könyvjelzőket.

Harsányi Alexandra

Lődi Vivien

Chen

Kis Kinga

Gál Dóra

Pete Krisztina

Fazekas Liliana

Sükösd Julianna

Hurubás Anna

Hajós Kristóf

A könyvjelzők megtekinthetők:

Oldalak